Правила користування кредитною карткою

Правила користування кредитною карткою

Дев'ять правил успішного користування кредитною картою - з вигодою для себе

Використовувати кредитну карту для власного фінансового процвітання - можна. Але не всі знають про правила, які можуть у цьому допомогти. На що звернути увагу, щоб кредитка не повалила вас у боргову яму, а виявилася корисним інструментом - докладно.

Правило перше. Відмовтеся від кредитки без пільгового періоду

На ринку представлені як кредитні картки з пільговим періодом, так і без нього. Переваги перших настільки важливі й очевидні, що використовувати карти без пільгового періоду, коли на ринку є пропозиції з ним, взагалі безглуздо і небезпечне занадто великими фінансовими втратами.

«Однією з особливостей більшості кредитних карт є наявність grace - періоду : протягом певного терміну клієнт користується засобами під пільгову (найчастіше символічну, наприклад, 0,01% річних) процентну ставку, але у випадку, якщо кредитні кошти не будуть повернені протягом цього терміну, то процентна ставка за користування кредитом відповідно збільшується», - пояснює Кшиштоф Кужьбік, член правління з роздрібного банківського бізнесу Банку Форум, Commerzbank Group.

Втім, в деяких випадках і при відсутності пільгового періоду можна використовувати кредитку з вигодою, правда, в цьому випадку присутні значні обмеження. «Якщо банк не надає grace - period, при оплаті будь-якого товару чи послуги кредитною карткою гроші фактично можуть списуватися з рахунку через 2-3 робочих дні, і якщо клієнт внесе витрачену суму до цього терміну, заборгованості не виникне і відсотки за користування кредитом не будуть нараховані», - стверджує Сергій Головань, начальник управління карткового бізнесу Астра Банку. Втім, 2-3 дні - дуже мала привілея, в порівнянні з можливістю користуватися грошима до 55 днів під пільгову ставку (максимальний пільговий період на ринку протягом декількох останніх років).

Правило друге. Повертайте весь борг одразу

Кредитна карта буде з набагато меншими витратами, якщо ви будете до настання пільгового періоду повертати на неї всю суму, яку з неї зняли, замість того, щоб оплачувати відсотки за кредитом і повертати щомісячно по невеликій частині боргу. І не біда, якщо ваша заборгованість становить 1000 гривень, а зарплата 3000 гривень, і ви побоюєтеся, що вам до кінця місяця знадобиться вся сума зарплати.

Насправді ви завжди зможете знову зняти кошти з кредитки - знову-таки під пільговий відсоток, з мінімальними втратами - якщо ви перед цим її поповнили на всю суму заборгованості. При цьому поповнювати кредитку потрібно якомога раніше. «Слід зазначити, що тягнути з погашенням до останнього дня не варто.

Бувають ситуації, коли гроші потрапляють на рахунок через кілька днів, після того як ви внесли їх до каси», - підкреслює Євген Михайленко, керівник проекту продажів банківських карткових продуктів банку «Російський Стандарт». Крім цього, відомі випадки і коли при поповненні кредитки готівкою через спеціальний термінал банку - платіж емітента йшов близько тижня.

Тим же, у кого ніяк не вийшло повністю погасити заборгованість до закінчення пільгового періоду, варто знати деякі тонкощі продукту. «Найчастіше, по кредитній карті не можна «платити наперед», тобто якщо ви в цьому місяці внесли суму в 2 рази більше мінімального платежу, це не означає, що в наступному місяці вам можна не платити», - пояснює Євген Жуков, начальник відділу карткових продуктів Банку Кіпру. - Якщо ви погашаєте заборгованість частинами - незайвим буде регулярно стежити за її зміною шляхом отримання виписок».

«Раджу не допускати прострочення щомісячного платежу, інакше на прострочений платіж нараховуються додаткові штрафні відсотки», - додає Балашов Віталій, начальник відділу пластикових карт Українського Бізнес Банку. І справді, за словами банкірів, бувають такі випадки, коли за несплату всього однієї гривні нараховується штраф у 50 гривень, а два несплачених мінімальних обов'язкових платежа поспіль взагалі можуть стати причиною у відмові подальшого обслуговування кредитної карти.

Правило третє. Не знімайте готівку через банкомат

Насамперед, рекомендація не знімати готівку з кредитної картки через банкомат обумовлена ​​вартістю цієї операції: в окремих банках вона доходить до 5% від суми, що знімається. Але навіть якщо вона становить 3% від готівки, а ви щомісяця знімаєте 1000 гривень, то неважко порахувати, що за рік ви заплатите банку за це задоволення 360 гривень (при комісії в 5 % - 600 гривень). «Підступність» комісії не лише в тому, що вам здається, що платите за переведення в готівку копійки, а насправді «набігає» відчутна сума.

Деякі банки застосовують принципи тарифікації, які роблять зняття готівкових ще менш вигідним. «Пільговий період погашення часто встановлюється тільки для безготівкових покупок по карті, при знятті готівки цей механізм не застосовується», - зазначає Сергій Головань, начальник управління карткового бізнесу Астра Банку.

«Буває навіть, що банк передбачає більш високу процентну ставку на суму кредиту, яку клієнт отримав у вигляді готівки», - додає Євген Жуков, начальник відділу карткових продуктів Банку Кіпру. Звідси висновок - використовуйте кредитку тільки при розрахунку в торгових мережах через термінал - як правило, така операція безкоштовна. Корисно ближче до середини місяця робити ревізію коштів, що залишилися в наявності, щоб зрозуміти - чи не час переходити на покупки в супермаркеті за допомогою кредитки, щоб до кінця місяця вистачило готівки, приміром, на проїзд.

Правило четверте. Вивчіть комісії за договором ретельно

При виборі кредитної карти (і навіть після цього - якщо ви вже активно користуєтеся таким продуктом), доцільно ретельно вивчити комісії, тарифи та всілякі платежі, в які вам обходиться цей фінансовий інструмент. У першу чергу це потрібно для того, щоб не користуватися кредитною картою на невигідних для вас умовах, тоді як у інших банків можуть бути набагато більш привабливі пропозиції, які підходять за тарифами саме під ваші потреби.

Для цього варто постійно стежити за ринком і підбирати відповідний варіант. Наприклад, якщо з вашої карти вартість зняття готівки в банкоматі складає 5%, а ви всупереч наших порад завжди її використовуєте саме таким чином, то варто задуматися: а чи не поміняти карту на таку ж від іншого банку з комісією в 3% ?

Крім цього, вивчивши всі комісії по карті, ви зможете визначити - чи є у вашому договорі такі, які роблять її зовсім невигідною. Особливо часто можна зустріти «зайву» комісію для тих, хто використовує карту рідко. «Зверніть особливу увагу на присутність обов'язкових щомісячних комісій. Пам'ятайте, що кредитна картка - це додатковий інструмент фінансування і не факт, що ви будете користуватися ним кожен місяць», - радить Костянтин Чумаченко, керівник напрямку карткового бізнесу «Ренесанс Кредит».

«При отриманні кредитної картки обов'язково поцікавтеся наявністю будь-яких додаткових періодичних комісій (крім відсоткової ставки за кредитом), таких як «за обслуговування кредиту», - додає Євген Жуков, начальник відділу карткових продуктів Банку Кіпру.

Зверніть увагу і на наявність додаткових платежів за поповнення кредитної картки. Крім цього, уникайте платежів, що можуть призвести до відчутних комісій - наприклад, оплата у валюті, відмінній від тієї, в якій відкрита ваша картка (крім комісії за сам факт такого платежу, як правило, можна відчутно втратити на курсі, а також заплатити за конвертацію). Детальніше про всілякі комісії і способи підрахунку реальних витрат по кредитній карті можна прочитати в матеріалі «Скільки коштує пластиковий кредит».

Правило п'яте. Користуйтеся кредиткою регулярно

Останнім часом намітилася тенденція стимулювання банками клієнта у здійсненні платежів. Іншими словами, багато фінустанов встановили комісію за обслуговування неактивного карткового рахунку - наприклад, 5 гривень на місяць за рахунок, яким ви не користувалися більше двох місяців. Мало того, що варіант «забути про кредитку надовго» обійдеться вам в круглу суму, так ще є ризик залізти в борги по вуха - адже комісії будуть списуватися якраз з рахунку, тобто у вас буде формуватися борг, на який будуть нараховуватися відсотки.

Так що якщо ви тривалий час не використовуєте кредитку, то здайте її назад у банк. «При закритті кредитної карти попросіть довідку про повне погашення кредиту на всяк випадок», - радить Євген Жуков.

Правило шосте. Займайте у банку тільки в крайньому випадку.

Якщо ви дійсно хочете використовувати кредитку грамотно і з вигодою для себе, то не варто брати звідти гроші для купівлі різних речей, на які ви і так можете накопичити за пару місяців. Граничний випадок використання кредитки з мінімальним фінансовим збитком для вас - щоб «перехопити» до зарплати (якщо у карти є пільговий період). Приклад вдалого використання кредитної картки: ви поклали гроші на депозит під привабливий відсоток, а в цей час користуєтеся кредиткою, знаючи, що через півмісяця ви отримаєте зарплату і повернете весь борг на картку до закінчення пільгового періоду.

Так ви не тільки не втратите грошей, а навпаки ще й заробите. Другий приклад: курс гривні до долара різко змінився і ви розумієте, що через пару днів ціни на техніку підвищаться слідом за вартістю долара. Ви знімаєте кошти з карти і купуєте в терміновому порядку ту річ, на яку збирали - до того, як ціна на неї змінилася. Із зарплати повертаєте гроші на карту до настання пільгового періоду.

Правило сьоме. Обмежте себе в ліміті

Ще один закон грамотного використання кредитної картки скоріше психологічний, ніж фінансовий. Читачі фінансових порталів вже звикли, що експерти не рекомендують ходити на спонтанний шопінг в торговий центр з кредиткою - так як рідко кому в такому випадку вдається відчути реальний розмах своїх фінансових витрат. До цієї ж області відноситься і обмеження себе в кредитному ліміті. Так, якщо ви не впевнені, що зможете втриматися і не змарнувати всі гроші з карти, то краще заздалегідь встановіть кредитний ліміт по карті не в три ваших заробітних плати, а, приміром, в 1000 гривень.

Втім, і в такому випадку вам доведеться не менш ретельно стежити за своїми витратами, щоб не «влізти» в несанкціонований кредит. «Якщо ви перевищите свій кредитний ліміт, включиться ще один«лічильник», і вартість вашого кредиту може збільшитися в 2 рази», - розповідає Олександр Дрозд, директор департаменту бізнесу з платіжними картками банку "Київська Русь".

Правило восьме. Перш ніж користуватися овердрафтом - подумайте двічі

Нарівні з кредитками, щоб «перехопити» до зарплати, українці люблять використовувати овердрафт або кредитну лінію, відкриту, приміром, під зарплатну картку. На перший погляд, це недороге задоволення - наприклад, якщо ви зайняли на один тиждень у банку 300 гривень при ставці 25% річних (і відсутності інших прихованих комісій), то це обійдеться вам 1 гривню 44 копійки, що насправді невелика плата за порівняно з альтернативними спробами зайняти у друзів. Однак пільгового періоду у такого продукту практично ніколи не буває. Тому якщо подібні позики для вас спосіб життя, і якщо у вас є кредитка з пільговим періодом - то навіщо платити, якщо можна позичати гроші практично безкоштовно ?

Якщо ж з якоїсь причини ви все-таки використовуєте овердрафт, то і тут є певні правила, які допоможуть вам використовувати цей фінансовий продукт з меншими витратами. «Раджу намагатися брати кредитні кошти якомога ближче до отримання заробітної плати - тоді сума нарахованих відсотків, а значить, ваших витрат, буде меншою», - розповідає Сергій Мандибура, заступник начальника управління платіжних карток банку «Київ». - Крім того, не забувайте стежити за станом рахунку - витрата коштів на картковому рахунку понад дозволеного овердрафту веде до застосування штрафних санкцій, тому таких ситуацій варто всіляко уникати».

«Намагайтеся, щоб розмір заборгованості за овердрафтом не перевищував 50% заробітної плати, інакше (в більшості випадків) протягом наступного місяця вам знову доведеться «брати в борг» у банку до наступної зарплати», - радить Костянтин Чумаченко, керівник напрямку карткового бізнесу «ренесанс Кредит».

«Найбільш частою помилкою власників зарплатних карт з овердрафтом є вибірка всього дозволеного ліміту, при цьому багато хто відкладає погашення заборгованості до моменту свого звільнення з організації, і ліміт погашається тільки в дні нарахування заробітної плати, тобто такі держателі фактично живуть у борг. Слід розуміти, що в подібних ситуаціях тримачі недоотримують свою заробітну плату, так як її частина йде на погашення відсотків по заборгованості, до того ж виникає ризик появи так званого «несанкціонованого овердрафту», - попереджає Володимир Башкатов, начальник управління супроводу карткових продуктів Південкомбанк.

Правило дев'яте. Не економте на мобільний банкінг

Єдине, на чому тримачу кредитки не варто економити (навіть якщо це задоволення коштує 5 гривень на місяць) - це мобільний банкінг, і іноді - інтернет- банкінг. Регулярне смс -інформування і можливість у будь-який час доби запросити стан вашого рахунку, а також можливість переглядати діючі операції з картою убережуть вас від багатьох неприємностей. Як мінімум, це забезпечить вам постійний контроль за засобами - вони не «витечуть» непомітно під час шопінгу, а якщо до них отримають доступ шахраї, то не встигнуть зняти всі; нарешті, є й більш серйозні причини.

«Для більшості кредитних карт характерна схема, коли нараховані відсотки, інші комісії згідно з договором списуються з рахунку кредитки після нарахування в кінці місяця (біллінг), при цьому часто на кінець дня виникає кредитна заборгованість, якої не було на його початку. Щоб своєчасно погашати кредитну заборгованість, перевіряйте білінгові виписки і підключіть смс -інформування про рух по Вашому рахунку, якщо є можливість, підключіть інтернет- банкінг», - радить Сергій Головань, начальник управління карткового бізнесу Астра Банку.

Думка експерта

Олександр Дрозд, директор департаменту бізнесу з платіжними картками банку "Київська Русь"

Найголовніше, і я не втомлюся про це нагадувати, що потрібно знати власникові кредитки - це правила користування платіжною карткою як такої взагалі. Тому що саме незнання елементарних правил призводить до неприємностей, пов'язаних з шахрайськими діями зловмисників.

А по суті, перше, що людина повинна зробити, намірившись придбати кредитну картку, це уважно вивчити умови її надання. Розглянемо тільки основні аспекти, оскільки нюансів може бути безліч.

По-перше, потрібно оцінити умови надання кредиту з витратної частини, тобто уважно вивчити тарифний пакет з точки зору всіляких комісій та відсотків за користування кредитними коштами. Це дуже важливо, тому що іноді при заявленій ставкці, наприклад, 25%, її реальний розмір може перевищувати заявлений в 2-4 рази, тобто скласти від 50 до 100% річних. Хоча частіше, представляючи свій продукт, банки говорять не про відсотки річних, а про відсотки від суми заборгованості на місяць. Наприклад, 6-7% річних на місяць від суми заборгованості. На перший погляд не багато, але порахуйте за рік!

Тому :

Правило № 1 - уважно вивчити (не просто прочитати !) Договір. При необхідності попросити співробітника банку пояснити ті позиції договору і тарифів, які вам не зрозумілі.

Правило № 2 - запитати про додаткові комісії. Адже ви не фахівець і можете і не знати, за що взагалі банк може брати плату. А може брати за багато що. Наприклад, фіксовану плату за надання кредитної лінії, щомісячну або квартальну плату за обслуговування кредитної лінії, квартальну плату від суми заборгованості на звітну дату і т.д. і т.п. - «Досконалості» немає межі.

Правило № 3 - обов'язково уточнити терміни та умови погашення заборгованості і сплати відсотків за користування.

По-друге, поцікавтеся, чи є в умовах обслуговування кредитної картки грейс - період, тобто відрізок часу від дати, коли ви скористалися кредитними коштами, протягом якого вам будуть нараховуватися відсотки за користування кредитними коштами за мінімальною ставкою, як правило, 0,01 % річних. Відповідно, постарайтеся погасити вашу заборгованість до заявленого терміну.

По-третє, контролюйте ваші витрати! Якщо ви перевищите свій кредитний ліміт, включиться ще один «лічильник» і вартість Вашого кредиту може збільшитися в 2 рази.

По-четверте, постарайтеся не знімати готівку. Швидше за все, банком буде встановлено значний відсоток за зняття готівки по кредитній картці (до 5% від суми). Використовуйте картку лише для розрахунків у торгово -сервісній мережі.

І п'яте, не використовуйте картку для розрахунків в Інтернеті. Для розрахунків в Інтернеті рекомендую завести окрему картку і краще не кредитну.

Пам'ятаючи про те, що сказано вище, ви отримаєте тільки позитивні емоції і зможете оцінити всі зручності використання кредитних карток.

Євген Михайленко, керівник проекту продажів банківських карткових продуктів, Банк Російський Стандарт

Існуючий сьогодні на Україні ринок кредитних карт представлений в основному двома типами продуктів:
Карта з ануітентним кредитним лімітом. Ця картка є аналогом кредиту готівкою, коли клієнту дають жорсткий графік рівних платежів з датами їх погашення. Карта тут є лише інструментом погашення. Випускається для клієнтів, які погано розбираються в кредитних і карткових технологіях.

Карта з револьверним кредитним лімітом. Це більш складний і в той же час зручний для клієнта продукт. З таким лімітом клієнт може користуватися засобами саме в потрібному йому обсязі, погашати заборгованість раніше розрахункової дати і великими сумами. Але найголовніше, що більшість таких карток мають пільговий період кредитування, так званого "Грейс періоду", в який банк не нараховує відсотки за користування коштами (зазвичай 30-50 днів). Найголовніше це забезпечити повне погашення боргу до розрахункової дати. Після цього можна знову користуватися лімітом у повному обсязі.

Костянтин Чумаченко, керівник напрямку карткового бізнесу, Ренесанс Кредит

Кредитна карта - це комплексний банківський продукт, який об'єднує в собі платіжний і кредитний інструменти. Тому, основними умовами кредитної карти є відсоткової ставки за користування кредитом та комісії за проведення платіжних операцій. Слід зауважити, що залежно від банку, існує велика кількість конфігурацій таких умов. Виходячи з цього, найголовніше на етапі вибору кредитної картки, це звернути увагу на умови карткового кредитування, умови нарахування відсотків і терміни погашення заборгованості, суму мінімального щомісячного платежу, наявність терміну безпроцентного користування кредитом, а також всі можливі додаткові комісії.

Основною відмінністю кредитної карти від кредиту готівкою є те, що відсотки за користування кредитом нараховуються тільки з моменту використання картки і тільки на фактично використану суму. Оплата мінімальної суми по кредиту та відсотків відбувається раз на місяць не пізніше дати, визначеної банком. Процентна ставка може бути різною при використанні картки для оплати покупки та зняття готівки. Зазвичай ставка для першого типу операцій нижче.

Віталій Шастун, член правління, Universal Bank

Кредитна карта - це, перш за все, зручний і практичний інструмент для розрахунків за товари та послуги. Класична кредитна карта також має таку особливість, як пільговий період, протягом якого не нараховуються відсотки на заборгованість. Клієнту дуже важливо розуміти, як працює цей механізм. Іншими словами, власникам кредитних карт потрібно знати і розуміти основні тарифи по кредитній карті, пам'ятати, що за зняття готівкових коштів з кредитної картки стягується комісія, перевіряти виписку, щоб чітко знати, скільки потрібно внести коштів для погашення закладеності, а також бачити вчинені за період операції.

Віталій Балашов, начальник відділу пластикових карт, УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС БАНК

Якщо овердрафт встановлений на зарплатну картку це суттєво полегшує контроль і погашення встановленого ліміту. Овердрафт на карту - це короткостроковий кредит на термін до 30 днів, тобто в цей період ліміт повинен бути погашений, а наступного дня засобами можна користуватися знову.

Досить актуальна дана послуга для клієнтів, які отримують зарплату через банківську карту. Так клієнтові не потрібно чекати моменту зарахування зарплати на карту, він може зняти необхідну суму, а при зарахуванні зарплати борг закриється автоматично. Актуальний овердрафт у такому випадку і за затримку виплати заробітної плати на кілька днів.

Відсотки за користування овердрафтом нараховуються за фактично використаний ліміт і за ту кількість днів, скільки клієнт ним користувався. Овердрафт може бути встановлений на карту, але якщо клієнт ним не користується ніякі комісії, відсотки на нараховуються.

Кшиштоф Кужьбік, член правління з роздрібного банківського бізнесу, банк Форум

Кредитний ліміт, встановлений на зарплатну картку, краще за все розглядати як «недоторканний запас», яким можна скористатися у випадку короткострокової потреби в грошових коштах (наприклад, перед святами або після відпустки). Розмір відсотків носить «символічний характер», так як вони нараховуються на фактично використану суму і сплачуються за фактичний термін користування кредитним лімітом. Наприклад, при ставці 24% річних і використаної сумі кредитного ліміту 1500 гривень, за кожен день користування кредитними коштами необхідно буде сплатити 99 копійок.

Ще однією зручністю для клієнта при користуванні кредитним лімітом є автоматичне погашення кредитної заборгованості та відсотків за рахунок заробітної плати та / або інших надходжень на картковий рахунок.

Євген Жуков, начальник відділу карткових продуктів, Банк Кіпру

Овердрафт, на нашу думку, є більш зручним видом кредиту для користувачів зарплатних платіжних карт, так як:

а) зробити повне погашення заборгованості клієнт може в кінці терміну дії кредитного договору, щомісяця необхідно гасити тільки відсотки за користування;

б) погашення відсотків і суми заборгованості відбувається автоматично, при поступанні на карту зарплати.

Але в цьому криється також і небезпека для клієнта - не завжди вистачає фінансових можливостей для погашення всієї заборгованості в день закінчення дії договору (або після погашення заборгованості у людини просто не залишається грошей). У зв'язку з цим, краще підготується до дати закінчення користування кредитом - за кілька місяців до цієї дати почати «залишати» на карті кошти таким чином, щоб при її настанні сума платежу не була критичною для сімейного бюджету.

Юлія Морозова, директор департаменту розвитку карткового бізнесу, VAB Банк

Для ефективного використання овердрафту клієнту в першу чергу необхідно ознайомитися з умовами договору і з'ясувати, в які терміни необхідно погашати відсотки, а в які - основний борг.

Обов'язковою дією клієнта є щомісячний контроль за станом рахунків. Це необхідно для того, щоб не допустити виникнення несанкціонованого овердрафту.

Овердрафт має безліч позитивних моментів:

  • Немає необхідності витрачати час на оформлення кредиту, досить просто підписати додаткову угоду на роботі;
  • Немає необхідності оплачувати кредит через касу банку - заборгованість погашається автоматично при зарахуванні зарплати;
  • Немає необхідності мати при собі значних сум готівкових коштів, які можуть бути загублені або вкрадені;
  • Можна користуватися кредитними коштами на будь-які цілі, знімати кошти в банкоматі або розраховуватися в торговельній мережі (картки з овердрафтом працюють як на території України, так і за кордоном) і т.д

Володимир Башкатов, начальник управління супроводу карткових продуктів, Південкомбанк

Найбільш частою помилкою власників зарплатних карт з овердрафтом є вибірка всього дозволеного ліміту, при цьому багато хто відкладає погашення заборгованості до моменту свого звільнення з організації, і ліміт погашається тільки в дні нарахування заробітної плати, тобто такі тримачі фактично живуть у борг.

Слід розуміти, що в подібних ситуаціях тримачі недоотримують свою заробітну плату, так як її частина йде на погашення відсотків по заборгованості, до того ж виникає ризик появи так званого "несанкціонованого овердрафту" - заборгованості понад встановлений ліміт, на яку нараховується підвищена відсоткова ставка.

Упевнений, найближчим часом попит на зарплатні картки з овердрафтом буде знижуватися, поступаючись місцем кредитній карті, оскільки в разі оформлення кредитної картки окремо від зарплатної тримачу буде легше контролювати поточну заборгованість і, вкладаючись у строки Грейс - періоду, погашати її шляхом проведення переказів коштів із зарплатної картки на кредитну. 


Похожие статьи:

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Азаров обіцяє доступне житло та іпотеку

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Здешевлення кредитів на житло чекати не варто

КредитыКредитні карти онлайн

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Без підтримки держави українці не зможуть купувати житло

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Влада розповіла, коли запрацює державна іпотечна програма

Есть мнение? Вы можете оставлять отзывы или комментарии (0)
Просим не писать отзывов провокационного характера (т.е. таких, которые направлены против лиц, государств, организаций и т.д., с целью подтолкнуть их на неадекватные поступки).
Просим воздержаться от формулировок или выражений, унижающих достоинство человека, организации и государства. Здесь принято, что любую позицию можно аргументировать коротко и цивилизованно, не прибегая к грубым выражениям, или таких, которые перечислены выше.

Нет комментариев. Ваш будет первым!


(можно без регистрации)
Последние новости:
Выгодная покупка квартиры в Голосеевском районе ЖК NEW YORK Concept House.
Согласно исследованиям, лучшим городом для жизни и бизнеса в Украине признан Киев. Именно в столице специалисты отмечают самый низкий уровень безработицы, а главное – 100-процентную...
ЖК Рыбальский - жизнь у воды
Жилой район RYBALSKY – чарующее место, где хочется жить, учиться и работать. Мало кто знает биографию Рыбальского, а ведь она, как и жизнь любого человека, полна интересных фактов и...
Податок на нерухомість – що ви знаєте про сюрпризи від влади?
Ще з середини минулого року українці, які мають у власності житло великої площі, змушені сплачувати державі додаткові податки. «Зайвими» вважаються квадратні метри понад 60 у квартирі...
Названы три условия для отмены моратория на продажу украинской земли
Для осуществления продаж сельскохозяйственных украинских земель необходимо выполнение трех условий, по словам эксперта Дениса Марчука.
Цены на квартиры в Киеве: прогноз на зиму 2015-2016
Эксперты и просто те, кого интересует рынок недвижимости, делают свои прогнозы стоимости квартир в Киеве в зимний период.