Написати на цю тему надихнуло переглядання Українських новин. Живемо ми у час постійних «стресів», щойно оговтались від ціни на гречку, як нам вже готують те саме з цукром. Ціни на пальне ростуть і щось підказує, що це тільки початок корекцій. Інтеграція України з ЄС, змушує законодавство України привести до відповідності до європейського, а з цього в свою чергу випливає корекція цін на те, що кожен з нас споживає. Мається на увазі комунальні послуги, продукти, пальне і інше. Всі ці зміни ідуть роками і для тих хто думає, що це кінець і далі все буде добре, глибоко помиляються. З останніх новин зрозуміло що все ж таки для України основний вектор це ЄС, тоді марно сподіватись що комунальні платежі в нас будуть низькими. Справа у тім що за дослідженнями ще при існуванні СССР було доведено що клімат у нас не такий як загалом в ЄС, а це досить суттєво впливає на витрати кожного з нас і на комунальні платежі в тому числі. Через це нам навіть їсти треба більше ніж тому самому китайцю чи європейцю. Не кажучи вже про опалення в будинку і т.д. Тому нам всім Українцям потрібно вже задуматись, а де ж наше місце під сонцем.
Зараз Україна в більшості експортує свою продукцію у країни СНД. І Росія на першому місці. Ось статистика за 2010 рік:
Об'еми експорту в країни СНД склали 35,1% від загального обсягу експорту,Азії - 27,8%, Європи - 25,8% (у т.ч. до країн Євросоюзу - 24,2%), Африки - 6,8% ,Америки - 4,3%, Австралії і Океанії - 0,1%.
Найбільші експортні поставки здійснювалися в Російську Федерацію - 24,9% відзагального обсягу експорту, Туреччину - 6,6%, Італію - 4,6%, Білорусь - 3,5%, Польщу - 3,2%, Німеччину - 3,1 %, Індію - 2,9%.
Збільшився експорт товарів усіх основних країн-партнерів: Італії - на 89,7%,Польщі - на 71,8%, Російської Федерації - на 68,2%, Туреччини - на 56,8%, Білорусі - на 40,7%, Німеччини - на 37,8%, Індії - на 25,6%.
При цьому експортуємо ми в основному чорні і кольорові метали, паливо і нафтопродукти, хімікати, обладнання, транспортні засоби та устаткування, харчові продукти.
Давайте далі розбиратись із статистикою. Чим в основному займаються українці: сільське господарство (15.8%), промисловість (18.5%), послуги (65.7%). І ось тут дуже цікаво, 65% займаються послугами. А давайте уявимо собі, що ось вже настав той час коли ми інтегрувались у ЄС. Пальне і інші енерго носії, комунальні платежі, продукти у нас коштують як в Європі, ринки відкриті. Але ви вже розумієте до чого я підвожу, ми фактично не маємо що запропонувати європейським ринкам. Як ви думаєте, що в такому разі буде? Ми отримаємо європейські зарплати? Більшість не отримає. Тому що 65% населення займаються тим, що у ЄС не потрібно. А якщо з 2012р. ще й землі продадуть. Тоді і сільське господарство не буде експортувати втих об’ємах що сьогодні, і в Україні з продуктами буде «не весело». Тому навіть по самим оптимістичним прогнозам нам вже в ЄС нема чого робити. Чи ви думаєте ми зможемо експортувати послуги? Саме цікаве в цій ситуації, що чим ближче ми до ЄС тим менше нам це потрібно.
Деколи потрібно опуститись на саме дно, щоб потім з нього піднятись, можливо і з Україною так має відбутись. Головне, вже зараз подумати над тим, а чи дійсно те, що я роблю комусь потрібне. Чи важливу я справу роблю. І чи зможу бути конкурентним в майбутньому. Вже зараз плануйте як буде розвиватись бізнес в нових умовах. І навіть якщо Україна змінить курс, ви не програєте!
Шепель Юрій
Похожие статьи:
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → В Україні утворилася мільйонна черга на житло
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Майбутнє без БТІ
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Найближчим часом зростання цін не передбачається, на нерухомість
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → В цьому році зросте попит на «первину» нерухомість
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Продаж нерухомості може пожвавитись під тиском судових рішень
Просим не писать отзывов провокационного характера (т.е. таких, которые направлены против лиц, государств, организаций и т.д., с целью подтолкнуть их на неадекватные поступки).
Просим воздержаться от формулировок или выражений, унижающих достоинство человека, организации и государства. Здесь принято, что любую позицию можно аргументировать коротко и цивилизованно, не прибегая к грубым выражениям, или таких, которые перечислены выше.