В Україні ввели тотальну реєстрацію: що це означає для пересічних громадян

Експерти вважають, що закон допоможе судам і військкоматам, але вдарить по тих, хто здає житло, пише "Сегодня".
 
Громадян України, які щось комусь винні, можуть взяти під жорсткий контроль - вони будуть зобов'язані протягом 10 днів повідомити про місце свого фактичного перебування в органи реєстрації (паспортний стіл в жеку, сільраду), якщо їдуть з місця, де вони зареєстровані (по-старому - прописані), більше ніж на місяць. Закон про це прийняла Верховна Рада. Про тих, хто повинен реєструватися, якщо він залишає свою ПМЖ .
 
Як розповів нам автор закону нардеп Володимир Олійник (ПР), законопроект стосується всіх іноземців, як в'їжджають в Україну, так і ті що проживають тут постійно або тимчасово, і лише тих громадян України, які мають певні зобов'язання перед державою (військовозобов'язані або беруть участь в судовому процесі) , іншими громадянами (аліментники) або банком (позичальники). Всіх інших громадян України це не стосується. Наприклад, людина може бути зареєстрований в Одесі, а жити і працювати в Києві. «Це - європейська практика, закон розроблено відповідно до рекомендацій Ради Європи, - роз'яснив нам Олійник. - Зараз такої вимоги в наших законах немає, що створює складності судам, військкоматам, виконавчій службі - вони не можуть вручити повістку в суд, закликати в армію, стягнути борг. Реєстрація місця перебування не вимагає жодних документів, крім заяви - я, такий-то, прибув звідти-то, прошу зареєструвати місце мого фактичного перебування за такою-то адресою».
 
Що стосується іноземних громадян або осіб без громадянства, то вони зобов'язані стати на облік протягом 10 днів, як це прийнято в Європі та Росії. Автор упевнений, що така міра повинна перешкоджати незаконній міграції в Україну, яка стала транзитною державою для мігрантів.
 
«Найбільше можуть постраждати ті, хто платить аліменти (оціночно це близько 5 млн, в основному чоловіки -. Авт.) І чоловіки призовного віку (до 25 років, таких близько 3 млн), їм доведеться регулярно відзначатися при тривалих поїздках в інші регіони на заробітки, навчання, для інших ніяких складнощів я не бачу, адже судяться і беруть кредити не так багато людей в порівнянні з цими категоріями, - каже нардеп Євген Царьков (КПУ). - Я закон підтримав, тому що він допоможе навести хоч якийсь порядок перш за все з веденням судових справ. Якщо людина проходить відповідачем або свідком у справі і його не можуть знайти, це затягує судовий процес. А штраф дисциплінує. Думаю, що будуть задоволені і банкіри, які видали кредит - це зайвий важіль, щоб позичальники платили вчасно. Хоча й невеликий, адже штрафи за порушення паспортного режиму поки символічні - 17-51 грн». Глава комітету ВР з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Олег Зарубінський (Блок Литвина) вважає, що закон не обмежує прав людини, тому що реєстрація його фактичного місця перебування має явочний, а не дозвільний характер: «Навпаки, ті, хто мають якісь, зобов'язання перед іншими членами, не зможуть своєю відсутністю обмежувати їх права». 
  
ПОНАД ТРЕТИНИ - домосід. Але, схоже, що більшість українців навряд чи відчують наслідки прийняття закону про реєстрацію місця перебування. За даними соцопитування КМІС, 36% жителів України жодного разу взагалі не виїжджали за межі своєї області, не кажучи вже про те, щоб покинути свій будинок на місяць і більше. Ще майже стільки ж (35,8%) - виїжджали, але рідше разу на рік. Приблизно кожен четвертий (23,1%) не буває вдома кілька разів на рік, 2,7% - раз на місяць і 2,4% - частіше, ніж раз на місяць.
 
ШТРАФИ ​​ВІД 17 ДО 2400 ГРН
 
Зараз адмінкодекс встановлює такі штрафи за порушення паспортного режиму:
 
для фізосіб - громадян України, за проживання без реєстрації - 17-51 грн,
за несвоєчасну реєстрацію дитини - 17-51 грн,
для громадян Україні, які запросили іноземних громадян і не забезпечили їх реєстрацію, - 340-680 грн,
для іноземних громадян та осіб без громадянства за перебування без реєстрації - 510-850 грн,
для посадових осіб, які взяли на роботу, навчання, забезпечили житлом іноземних громадян, які перебувають в Україні без реєстрації - штраф 1700-2400 грн.
 
ЮРИСТИ: «РЕЄСТРАЦІЯ накрутить ціни на ЖИТЛО»
 
Юристи кажуть, що завдяки новому закону боржник не зможе сховатися від відповідальності, але в той же час через нововведення і без того високі ціни на оренду житла можуть поповзти вгору.
 
«Це правильний і потрібний закон! Його в першу чергу оцінять ті, від яких ховаються боржники. Наприклад, у мене дуже багато судових справ, за якими відповідачів просто не знайти, - каже нам адвокат Тетяна Монтян. - До того ж це заощадить багато грошей, які витрачаються на розшук таких ось боржників. Але штрафи за відсутність реєстрації можна було б зробити і більші (ст. 197 Адмінкодексу передбачає штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів, від 17 до 51 грн -. Авт.). І ще я б додала штраф тим, кого правоохоронці або судові виконавці не можуть знайти за вказаною ним адресою».
 
Її колега Володимир Столітній вважає, що багато людей, які, наприклад, приїхали на заробітки в інше місто і живуть на зйомній квартирі, не зможуть зареєструватися, тому що в цьому їм відмовлять орендодавці. «Ні для кого не секрет, що більшість орендодавців здають житло нелегально, тобто в обхід податкової, - каже «Сегодня» юрист Володимир Столітній. - А реєстрація полегшить податковій завдання пошуку таких людей. Природно, господарі квартир не дадуть згоду, щоб його квартиронаймач вказав, де він проживає. І тоді наймачеві залишається тільки платити штрафи. В такому випадку орендодавцям взагалі вигідніше буде закрити квартиру і нікому не здавати житло». За його словами, якщо господар квартири все ж таки вирішить працювати «по-білому» і погодиться платити податки зі здачі житла, то відразу ж підніме квартплату, щоб «відбити» гроші, сплачені як податки.
 

У цьому побоюванні його підтримує і Тетяна Монтян: «Це суттєва недоробка закону. Варто було б змушувати вказувати не місце проживання, а адреса, за якою можна знайти людину. Наприклад, місце його роботи або навчання. Тоді б проблема з орендодавцями відпала сама собою». 


Похожие статьи:

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)В земельне законодавство України внесуть зміни

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Перепланировка квартиры в Киеве, теперь проще

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Президент Украины поручил обеспечить права жителей общежитий

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Набула чинності постанова Кабміну про те, що функція моніторингу грунтів на землях сільгосппризначення переходить від Держземагентства до Мінагропрому

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Семья и частная собственность

Есть мнение? Вы можете оставлять отзывы или комментарии (3)
Просим не писать отзывов провокационного характера (т.е. таких, которые направлены против лиц, государств, организаций и т.д., с целью подтолкнуть их на неадекватные поступки).
Просим воздержаться от формулировок или выражений, унижающих достоинство человека, организации и государства. Здесь принято, что любую позицию можно аргументировать коротко и цивилизованно, не прибегая к грубым выражениям, или таких, которые перечислены выше.
Вероніка 17 июля 2015 в 11:03 0
Не можу зрозуміти, як саме нараховують штраф, якщо його розмір від 17 до 51 грн? Від чого це залежить? Я платила 51 грн, хоча я була безробітною студенткою. Хто ж тоді платить 17 грн? І такі питання можна задати майже до всіх законів, які є в нашому законодавстві.
Романія 4 августа 2015 в 12:48 0
Що робити в разі втрати бланків про вибуття і скільки часу триватиме приписка?
Андрій 13 октября 2015 в 14:59 0
Але ж протокол про адмінправопорушення небхідн вручити в руки порушнику. Кому його вручати, якщо по місцю реєстрації особи нема??

(можно без регистрации)
Последние новости:
Выгодная покупка квартиры в Голосеевском районе ЖК NEW YORK Concept House.
Согласно исследованиям, лучшим городом для жизни и бизнеса в Украине признан Киев. Именно в столице специалисты отмечают самый низкий уровень безработицы, а главное – 100-процентную...
ЖК Рыбальский - жизнь у воды
Жилой район RYBALSKY – чарующее место, где хочется жить, учиться и работать. Мало кто знает биографию Рыбальского, а ведь она, как и жизнь любого человека, полна интересных фактов и...
Податок на нерухомість – що ви знаєте про сюрпризи від влади?
Ще з середини минулого року українці, які мають у власності житло великої площі, змушені сплачувати державі додаткові податки. «Зайвими» вважаються квадратні метри понад 60 у квартирі...
Названы три условия для отмены моратория на продажу украинской земли
Для осуществления продаж сельскохозяйственных украинских земель необходимо выполнение трех условий, по словам эксперта Дениса Марчука.
Цены на квартиры в Киеве: прогноз на зиму 2015-2016
Эксперты и просто те, кого интересует рынок недвижимости, делают свои прогнозы стоимости квартир в Киеве в зимний период.