Торгуємося! Як купити квартиру дешевше?

Торгуємося! Як купити квартиру дешевше?

Отже, Вам сподобалася квартира, але ви хочете купити її дешевше? Нерідко трапляється, що вподобана квартира коштує набагато дорожче, ніж Ви готові за неї віддати. Не варто впадати у відчай - потрібно спробувати поторгуватися з господарем. Така людська натура - покупці впевнені в тому, що ціна завищена, а продавець сумнівається - чи не продешевив він. У цій статті ми розповімо Вам, як торгуватися при покупці квартири...

 

Торгуватися чи ні - ось, в чому питання! 

У більшості оголошень є позначка «торг доречний». Це сигнал про те, що господарі самі розуміють, що виставлена ціна велика. У такому випадку, торгуватися просто необхідно. Не варто пропускати повз оголошення і без цих «заповітних» слів. Торг доречний завжди

Однак існують винятки, коли господар в надії продати квартиру дорого неохоче йде на зниження, або в силу своїх особистих переконань не торгується взагалі. Наприклад, добре поторгуватися у Вас навряд чи вийде, якщо квартира продається набагато дешевше, ніж аналогічні варіанти, запропоновані на ринку нерухомості. Як кажуть: «куди вже дешевше ?» 

Багато що також залежить від стану справ на ринку покупця і продавця. Якщо квартира настільки хороша, що крім вас у продавця є й інші кандидати на її купівлю, то влаштовувати торги з господарем - пропаща справа. У цій ситуації збити ціну на квартиру практично нереально. Тут власник сам вибирає між кількома бажаючими придбати квартиру, і як правило - хто дасть більше - того і «приз». 

А от на ринку покупця, коли пропозицій квартир «вибирай - не хочу», - створені всі умови для торгу. За оцінками фахівців, в даній ситуації можна домогтися зниження вартості нерухомості до 12%, а то й більше. Справжнє свято для покупця! Торг при купівлі квартири тут не просто доречний, а вкрай необхідний. 

Хоча, навіть у ситуації, коли «покупець на вагу золота», існують високоліквідні привабливі в усіх сенсах об'єкти, значно збити ціну на які Вам навряд чи вдасться. Як правило, це - розкішні елітні квартири, будинки, і дорогі комерційні об'єкти, розташовані в престижних районах міста. На відміну від масового ринку, вони живуть за своїми законами, коштують величезних грошей, але попит на них є і буде завжди... 

Але не варто впадати у відчай, навіть у такій ситуації існує невелика ймовірність чисто символічного зниження ціни. Так що в будь-якому випадку варто спробувати поторгуватися. І взагалі, візьміть собі за правило: торгуйтеся скрізь, де це можливо. Багато покупців часто втрачають можливість стати володарем квартири яка сподобалась через недостатній досвід у веденні переговорів або боязні торгів. А багато хто стає......, але переплачують за квартиру 10-20 тисяч доларів. У торгах нічого жахливого і ганебного немає. Торги - річ потрібна і корисна! Так що ТОРГУЙТЕСЯ на здоров'я! І у Вас буде шанс купити квартиру недорого. 

 

Вчимося правильно торгуватися 

Торгуватися можна і потрібно завжди і скрізь. Головне в цій нелегкій праці - майстерність і переконливість. Щоб збити ціну на квартиру, необхідно дотримуватися ряду правил, які допоможуть досягти вам бажаного результату. 

Правило № 1: Не торгуємося по телефону. 

Процес торгу викликає у господаря квартири не найприємніші емоції. Тому не дивно, що у нього буде виникати бажання перервати розмову і послати Вас куди подалі. В силу того, що повісити трубку набагато простіше, ніж виштовхати людину з квартири, радимо не вести розмови про торг по телефону. Засоби зв'язку типу телефон, ICQ, E - mail та Skype краще використовувати для уточнення деталей, призначення зустрічей, але ніяк не для обговорення ціни. Всі розмови про зниження вартості квартири краще вести при особистій зустрічі. Так у Вас більше шансів, що розмова не перерветься, і Ви до чогось домовитеся. Отже, висновок: ідеальний варіант для ведення переговорів і торгів - особиста зустріч. 

Правило № 2: Не торгуємося при першому огляді. 

Якщо ви відразу ж почнете торгуватися, то це буде сигналом для господаря, що квартира вам дуже сподобалася. У цьому випадку збити ціну на квартиру буде складно. Набагато краще - через день- два після огляду зателефонувати господарю і призначити зустріч для обговорення деталей. 

Правило № 3 : стримувати емоції. Захоплюємося мовчки. 

Під час торгу необхідно стримувати свої емоції, і ні в якому разі не показувати господареві, що квартира вам дуже сподобалася. Будьте ввічливі, але в міру. Не варто занадто розхвалювати господаря та його квартиру, або натякати на те, що Ви все життя мріяли саме про такий варіант. Інакше допоможете власнику переконатися, що його нерухомість - найкраща, і квартира може стати для Вас «золотою». 

Правило № 4 : Ніякої критики. 

Багато хто вважає, що критика - відмінний метод, що допомагає збити ціну на квартиру. Але це не так. Господаря квартири можуть образити різкі вислови у бік його нерухомості, і тоді він з принципу не захоче продати вам квартиру. Критика допускається в малих кількостях і в м'якій формі. 

Можна сказати, що «квартира вимагає ремонту», або «трохи застаріле планування», або « хотілося б стелі вищі» і т.д. Ні в якому разі не вживайте фрази «жахливий стан», «квартира вбита», або, що ще гірше: «Вона не коштує таких грошей». Варто вам трохи перегнути палицю, як квартира буквально піде у вас з-під носа. Зайве критиканство призведе до того, що господар, можливо, і продасть квартиру дешевше, але тільки не Вам... Так що будьте стримані і продумуйте кожне слово, адже торг - справа тонка. Пам'ятайте мудре прислів'я : хто м'яко ступає - той далеко йде. 

Правило № 5 : Внутрішня впевненість і знання ринку. 

На думку фахівців, внутрішня впевненість покупця - запорука успішних торгів. Якщо Ви визначили для себе правильну ціну нерухомості і впевнені в тому, що хочете придбати квартиру саме за дану суму - не дорожче - йдіть до кінця. Чималу роль в цьому питанні відіграє те, наскільки добре ви знаєте ринок нерухомості. 

Правило № 6 : Знання - сила. 

Буде чудово, якщо ви зможете довідатися про квартиру і хазяїна якомога більше інформації. Не думайте, що дрібниці не мають значення - в даному питанні навіть самі незначні факти можуть стати вирішальними, якщо їх правильно подати в потрібний час. 

З'ясуйте, у зв'язку з чим, квартиру вирішили продати. Якщо господар їде назавжди за кордон, або вніс завдаток за іншу квартиру, то у вас з'являється більше шансів сторгуватися, так як господар «затиснутий» в часові рамки і йому потрібно продати квартиру терміново. 

Також слід дізнатися, скільки часу квартира знаходиться в рекламі. Якщо ви один з перших покупців і господар не поспішає з продажем, то швидше за все він неохоче піде на зниження ціни в надії знайти більш щедрого покупця. Але якщо квартира знаходиться на ринку тривалий час, «зависла» в рекламі і базах агентств нерухомості, то можливість збити ціну на квартиру зростає. Продавець напевно вже втомився від сотень безрезультатних переглядів, так що охочіше піде Вам на поступки. 

І, як Ви розумієте, з тієї ж причини, не варто надмірно багато базікати про себе. Ні в якому разі не кажіть, що вам потрібно терміново купити квартиру, або що необхідна квартира саме в цьому будинку чи районі. Найкраще говорити про те, що ви перебуваєте в пошуку і придивляєтеся до різних варіантів. Інакше перевага в торзі буде не на Вашому боці. 

Оглядаючи квартиру, відзначайте для себе її мінуси і недоліки. Їх озвучування допоможе Вам у процесі торгу. Також не забудьте згадати про те, що на даній вулиці продається ще парочка квартир, які коштують дешевше і мають трохи кращі параметри (метраж, стан, більш вдале розташування, планування або вид з вікна і т.п. ) ніж квартира, що ви дивитеся. Головне тут - не перегнути палицю. 

Правило № 7 : Майстерність. 

Уточніть вартість квартири, перш ніж починати торги. Можливо, що господар уже знизив її. 

Для того щоб власник квартири сприйняв Вас як людину, дійсно готову придбати квартиру, а не як чергового цікавого «туриста», необхідно коректно запропонувати свою зустрічну ціну і аргументувати її, а не просто запитувати «Скільки скинете ?». 

Не варто вживати такі слова, як «дорого». Скажіть продавцю про те, що у Вас вже є необхідні кошти, ну ще Ви можете тисячу-другу зайняти, плюс витрати на оформлення - тобто стільки-то тисяч у.о. - Це та вартість, за яку Ви готові купити квартиру. 

Називаючи свою зустрічну ціну, намагайтеся дивитися продавцю в очі і заявляйте вартість меншу за ту, по якій ви реально готові купити квартиру. Якщо ви перший впевнено називаєте свою низьку ціну, то продавцю психологічно незручно буде озвучувати свою верхню межу ціни і він трохи її опустить. Таким чином, у Вас буде велика ймовірність купити квартиру дешевше. 

Якщо господар не погодився відразу на Вашу пропозицію або не дасть вам точної відповіді - не турбуйтеся. Залиште йому свої координати - можливо, через кілька днів він зв'яжеться з Вами для обговорення деталей. 

Правило № 8 : Ваші вірні помічники - гумор і НЛП ( нейролінгвістичне програмування). 

Робіть акцент на тому, що ви з господарем - партнери. Спробуйте створити настрій співробітництва за допомогою займенника «ми». Приміром, «За якою ціною ми могли б домовитися ?» Або «На якій сумі ми могли б зійтися ?». 

Не можна ставити господаря перед вибором - або «так», або «ні». Не ставте питань у лоб, таких як «Ви зробите мені знижку ?», «Ви мені поступитесь чи ні?». У разі, якщо господар категорично відмовить - і Вам, і йому важко буде «переграти» ситуацію і вести подальшу розмову про торг. Краще запитати у більш м'якій формі : «Наскільки ви готові сьогодні зробити мені знижку ?». 

Також дуже добре на контакт і взаємна співпраця налаштовує гумор, наприклад: «Які знижки нас сьогодні чекають?». 

В ідеалі непогано було б підлаштуватися під співрозмовника, і говорити на «його мові» : з тією ж гучністю, інтонацією, темпом і з схожою жестикуляцією. Тут мало просто змавпувати, тут важливо майстерно і непомітно повторювати рухи і манеру мови продавця, тоді на підсвідомому рівні у власника виникне відчуття, що Ви своя людина, і йому приємніше буде зробити для Вас знижку. 

Правило № 9 : Рольові ігри. 

Дуже вигідна ситуація, коли продавець і покупець - люди різних статей. Дана ситуація хороша для покупців - жінок. Чоловік, в силу своєї вихованості і вродженого інстинкту залицяння, не зможе відмовити в знижці «слабкій і беззахисній» дівчині. Тому якщо акуратно (!) пококетувати або вміло натиснути на жалість «Допоможіть мені! Що Ви, у мене таких грошей немає...», то заповітну знижку отримати цілком реально. 

Що стосується сімейних пар, то можна розіграти невелику сценку, в якій чоловік категорично проти купівлі квартири, а дружина щосили заступається за дану нерухомість і її господаря. У цьому випадку спрацьовує людський фактор, і господар готовий зробити знижку «цій миленькій жінці», аби вона залишилася задоволена і чоловік - деспот її не ображав. 

Правило № 10 : Громадська думка. 

У продовження теми рольових ігор, варто відзначити силу громадської думки. Як стверджують психологи, якщо людина навіть у чомусь впевнена, але троє поспіль говорять їй, що це не так, впевненість напевно захитається. 

Якщо Вам сподобалася квартира, і Ви хочете її купити, але дешевше, Вам можуть допомогти в цьому Ваші друзі, родичі, знайомі і т.д., зігравши роль покупців. Звичайно ж, потрібен занадто великий ентузіазм, щоб посилати після себе кількох підставних осіб, які, приходячи дивитися квартиру, ненароком кидатимуть господареві, що квартира не варта запитуваних грошей, є варіанти кращі й дешевші. Але коли продавець почує від декількох людей, що його квартира коштує, приміром, не 130, а 110 тисяч, то ваш дзвінок з пропозицією ціни 115 тис. принаймні, вже не буде виглядати нахабством. 

Правило № 11. Інтонація. 

Слідкуйте за інтонацією, з якою ви торгуєтесь. Адже продавця ображає скоріше не названа Вами низька цифра, а тон, яким Ви озвучуєте вартість квартири: вимога, нахабство, домінування, перевага і т.п. Пам'ятаєте приказку «для хорошої людини нічого не шкода». Так от: станьте цією гарною людиною. Виробіть в собі інтонацію, яка налаштує продавця на співпрацю з Вами, а не на боротьбу. Якщо ви зможете розташувати до себе власника, то можете бути впевнені, що ціна на квартиру буде знижена. 

Правило № 12. Аргументи і обговорення. 

Величезну роль у торзі грають аргументи пропонованої Вами ціни. Замість «Хочу дешевше!» Постарайтеся обгрунтувати, чому продавець Вам повинен поступитися, і чому саме десять тисяч, а не п'ять чи шість. Аргументуйте свою позицію. 

Також можна вжити тактику виграшу для господаря - показати власнику, чому, приймаючи Ваші умови, він отримає певні вигоди. Починати торги можна з фраз «Якщо Ви приймете мої умови, то ви залишитеся у виграші...» або ж : «Я вільний покупець з готівкою, готовий хоч завтра оформити угоду. А ви вже завтра можете отримати свої N тисяч доларів... » 

 

Аргументи, що допомагають знизити вартість квартири 

Факторів, що визначають вартість квартири, величезна безліч. Природно, що якісь із них можуть не відповідати необхідним нормам. Тому для покупця дуже важливо вивчити всі дрібниці, виявити недоліки квартири і грати на них під час торгу. 

Квартира далеко від метро. Якщо будинок знаходиться далеко від метро, то це відмінний фактор, що допомагає збити ціну. Поясніть господареві, що вам доведеться витрачати як мінімум 30 хвилин на те, щоб дістатися до метро. У день ви втратите цілу годину (туди і назад). А за рік набіжить 365 годин. А час, як відомо - це гроші. Таким чином, ви за рік втрачаєте свою півторамісячну зарплату. Така «цікава арифметика», з досвіду багатьох фахівців, - дуже ефективний спосіб переконати продавця піти на зниження вартості продаваної квартири. 

Перший і останній поверх. У цьому випадку недоліків сила-силенна - головне правильно їх озвучити. Якщо квартира розташована на першому поверсі, то потрібно робити акцент на тому, що через підвал в квартирі завжди буде сиро, з вулиці може доноситися неприємний запах від сміттєвих баків, та й сонечко на перші поверхи заглядає рідко. А шум від автомобілів, вуличних перехожих і ляскаючих дверей парадного будуть дошкуляти більше ніж у більш «високопоставлених» квартирах... 

Що стосується останнього поверху, то тут є свої незручності. Дах може продірявитися - тоді не уникнути потопу під час дощу або снігопаду. Плюс до всього вітер нагорі сильніший, тому часто виникають протяги. Взимку холодно, так як не завжди вистачає тиску в трубах, щоб обігріти квартиру, а влітку спекотно через нагрівання даху. 

Холодні стіни. Найкраще купувати квартиру в зимову пору року. Так найлегше визначити - холодні стіни чи ні. Просто проведіть рукою по всіх стінах і повідомте господареві про результат. Утеплення кожної стіни пінопластом або пінополістиролом коштує близько 2 тисяч у.о., так що на двох холодних стінках, Ви сміливо можете просити у власника знижку в розмірі 4-5 тисяч американських доларів. 

Не захищена від злодіїв. Відсутність в під'їзді домофону - ще один привід знизити вартість квартири. Адже це - великий ризик, що парадна перетвориться на місце пристанища хуліганів, наркоманів, бомжів та інших сторонніх особистостей. Плюс до всього відсутність броньованих дверей і решіток на вікнах (якщо квартира знаходиться на першому поверсі) - то це і зовсім як запрошення для непроханих гостей перевірити житло на наявність цінних предметів, а для Вас привід до додаткової «знижки». Так, підсумувавши всі недоліки, цілком обгрунтовано набіжить знижка від 600 до 1000 доларів. 

Жалюгідний стан. Безпрограшний варіант тиску на продавця - акцентувати увагу на тому, що стан квартири залишає бажати кращого. Іржаві труби, стара проводка, гнилі батареї і повна відсутність ремонту - серйозні аргументи до зниження вартості. 

Якщо квартира потребує капітального ремонту, то не варто про це мовчати. Навпаки, надайте господареві короткий список необхідних робіт і цін. У цьому випадку він буде змушений буде погодитися на торг. Правда, тут на повну оплату ремонтно-відновлювальних робіт коштом власника не розраховуйте, в даному випадку якщо і вийде виторгувати, то не більше половини складеного кошторису. 

Якщо ж ви зустріли захаращену і брудну, але не «вбиту» квартиру, то радійте : привести її в «нормальний стан» обійдеться Вам не сильно дорого, а от збити ціну, напираючи на плачевний стан квартири, можна непогано. 

Сусіди. Якщо в найближчих квартирах живуть наркомани, алкоголіки і неблагополучні сім'ї, то це вагома причина для прохання знизити ціну.

І т.д. У реальності приводів для зниження вартості квартири існує набагато більше, ніж ми зараз назвали: невдалий вид з вікна, поруч кладовище, промзона або галаслива розв'язка, відсутність поблизу парків і місць для відпочинку, брудний двір і так далі, і так далі. Будьте спостережливі, шукайте моменти, які Вам допоможуть в торзі і... торгуйтеся! 

 

Граємо на нервах 

Така ж - дешевше, або «вибирай - не хочу». 

Говорити господареві про те, що вам дуже подобається квартира, не варто. А от зробити акцент на те, що ви дивилися аналогічні варіанти, і їх вартість істотно нижча, - обов'язково. Натякніть, що вам сподобалося, наприклад, розташування даної квартири, але от ціна трохи завелика. Для більшої переконливості покажіть продавцю підготовлену роздруківку з 4-5 квартир, аналогічних за площею, станом та місцерозташуванням, - нехай переконається, що його квартира не єдина, Вам є з чого вибирати. Можливо тоді власник стане більш зговірливими. 

Давно «висить» на ринку. 

Щоб бути «підкованим» у цьому питанні, доведеться підняти архіви і дізнатися, скільки часу ця квартира знаходиться у продажу. Чим довше квартира « висить», тим більше з'являється шансів на те, щоб збити ціну. Дуже добре, якщо оголошення містить позначку «термінова продаж». Значить, господар швидше за все обмежений у часі, і може зробити знижку, аби продати квартиру швидше.  

Її величність "готівка". 

Якщо Ви не пов'язані кредитами і альтернативними угодами, якщо у Вас на руках так би мовити «живі гроші», то у Вас явна перевага перед іншими покупцями. За такого клієнта недурний продавець вхопиться обома руками, розуміючи, що другого такого шансу може й не передбачитись. У наш час мала кількість людей мають достатню суму готівки для покупки квартири. Так що Ви сміливо можете торгуватися. Найважливіше тут - не переборщити зі знижкою. Самі розумієте: яким би «золотим» покупцем Ви не були, пропонувати зустрічну нереально маленьку ціну за квартиру, не має сенсу. 

Отже, якщо всі вищеописані «козирі» успішно зіграють, то Ви запросто зможете купити квартиру дешевше заявленої продавцем вартості відсотків на 5-12, а це не малі гроші. Ваше знання ринку, спостережливість, ну і звичайно, майстерність торгу допоможе вам заощадити кілька сотень, а то і тисяч доларів.


Похожие статьи:

Облагораживание на територииСтроительство современных бассейнов

Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости)Як громадянину України перевести за кордон гроші на покупку нерухомості

Статьи о недвижимостиЯк оподатковуватимуть житлову нерухомість в Україні? 2013

Советы от специалистов в сфере недвижимостиЯк правильно здавати квартиру подобово в Україні

Ремонт в квартире, доме и другой недвижимостиДерев’яні елементи дизайну

Есть мнение? Вы можете оставлять отзывы или комментарии (1)
Просим не писать отзывов провокационного характера (т.е. таких, которые направлены против лиц, государств, организаций и т.д., с целью подтолкнуть их на неадекватные поступки).
Просим воздержаться от формулировок или выражений, унижающих достоинство человека, организации и государства. Здесь принято, что любую позицию можно аргументировать коротко и цивилизованно, не прибегая к грубым выражениям, или таких, которые перечислены выше.
Іван Прокопюк 11 сентября 2015 в 08:45 0

Современный взгляд на строительство диктует новые требования и подходы к возведению жилых зданий. Это уже не просто построение отдельных домов, оснащенных минимумом необходимых коммуникаций. Это создание проектов: сложных, комплексных, учитывающих все потребности будущих жильцов. Жилые комплексы уверенно вытесняют пережитки прошлого, обыкновенные дома. С точки зрения потребителей: будущих жильцов, либо владельцев нежилых помещений, такие комплексы являются более удобными.


(можно без регистрации)
Последние новости:
Выгодная покупка квартиры в Голосеевском районе ЖК NEW YORK Concept House.
Согласно исследованиям, лучшим городом для жизни и бизнеса в Украине признан Киев. Именно в столице специалисты отмечают самый низкий уровень безработицы, а главное – 100-процентную...
ЖК Рыбальский - жизнь у воды
Жилой район RYBALSKY – чарующее место, где хочется жить, учиться и работать. Мало кто знает биографию Рыбальского, а ведь она, как и жизнь любого человека, полна интересных фактов и...
Податок на нерухомість – що ви знаєте про сюрпризи від влади?
Ще з середини минулого року українці, які мають у власності житло великої площі, змушені сплачувати державі додаткові податки. «Зайвими» вважаються квадратні метри понад 60 у квартирі...
Названы три условия для отмены моратория на продажу украинской земли
Для осуществления продаж сельскохозяйственных украинских земель необходимо выполнение трех условий, по словам эксперта Дениса Марчука.
Цены на квартиры в Киеве: прогноз на зиму 2015-2016
Эксперты и просто те, кого интересует рынок недвижимости, делают свои прогнозы стоимости квартир в Киеве в зимний период.