На смак і колір, як відомо, товаришів немає. Коли ж мова йде про покупку квартири, то важливими факторами є ціна і якість. І вже якщо цінова категорія залежить від ваших можливостей, то якість будинку багато в чому визначається будівельними матеріалами. Будинки масової забудови бувають трьох видів: цегляні, панельні і монолітні. У кожного з цих матеріалів є свої плюси і мінуси, так що перш, ніж вибирати квартиру, задумайтеся про характеристики самого будинку вашої мрії.
Цегла застосовується в будівництві давно, будівлі з використанням обпаленої цегли зустрічалися в Давньому Єгипті, важливу роль в будівництві грала вона і в Стародавньому Римі. Дійшов цей будівельний матеріал і до наших днів, хоча зараз з нього будують мало.
Будинки з цегляними стінами, які є несучими у нас зараз не зводять, за винятком приватних житлових будинків. Звичайно, вони більш екологічні, зручні і комфортні для проживання, але терміни зведення таких будівель високі, так само, як і їх вартість. Останні великі житлові будівлі такого типу зводилися в 1990-ті роки». Так що купити квартиру в цегляному будинку зараз можливо лише на вторинному ринку, але зате ви будете жити в красивому, надійному, довговічному і екологічному будинку. Крім того у цегли висока теплоємність, а значить в квартирі влітку буде прохолодно, а взимку тепло.
У 60-і роки минулого століття з'явилося панельне будівництво, яке не здає свої позиції і тепер. Панельні будинки останні 30 років вважалися самими проблемними - як за якістю, так і з точки зору естетики. У таких будинках погана шумо-і теплоізоляція, нестиковка віконних блоків, шви між панелями, тріщини на стінах через усадку будинку. Та й саме виконання залишає бажати кращого - панельний «конструктор» під силу зібрати і студентам, і солдатам будбату. Але як вони його збирали? Як після цього жити в таких будинках? Однак поки є в нашій країні черговики, соціально незахищені верстви населення, панель, як найбільш дешева і швидка в будівництві, буде будуватися. Панель нових серій, як і раніше знаходить своїх споживачів на ринку через хороші планувальні рішення і більш доступною вартості. Панель змінюється слідом за часом. В будинках нових серій площі трикімнатних квартир складають від 75 до 120 квадратних метрів, у плануванні передбачені: додатковий санвузол, гардеробні, великі лоджії й еркери.
До плюсів панельних будинків можна віднести ще й високу швидкість будівництва - такі будинки зводяться за 3 - 12 місяців (проти 18 - 24 у разі роботи з монолітом), і те, що «виробництво елементів будинків ведеться в заводських умовах кваліфікованими робітниками під постійним контролем» . Крім цього, будівельні роботи можна вести за будь-яких погодних умовах, будівля «вмощується» відразу, можна відразу в'їжджати і робити ремонт, не побоюючись перекосів. У сучасних панельних будинках стали використовувати нові матеріали, тому зараз показники теплозбереження панелі значно покращилися.
Коли покупець вибирає панель, він звертає увагу на її основний плюс - більш низьку ціну. Але якщо купувати квартиру в новобудові, то можна знайти і непоганий варіант, хоча проблеми з герметичністю і шумоізоляцією все одно залишаться. Купуючи ж квартиру в панельному будинку на вторинному ринку, варто пам'ятати і про обмежений термін експлуатації таких будівель. Термін життя панельних будинків розрахований на 40-50 років, і хоч вони виявилися більш живучими, але наскільки - невідомо.
Монолітні будинки з'явилися недавно, їх будівництво набирає обертів. У цих будинках немає швів на стиках, гарна шумоізоляція, можливе перепланування. Сам будинок довговічний: за оцінкою експертів, термін експлуатації моноліту - 100 років. Монолітне будівництво на сьогоднішній день - одна з найбільш перспективних і сучасних технологій зведення житлових будинків. Каркас такого будинку просто виливається без жодних швів і стиків. За типом конструкції бувають чисто монолітні будинки і збірно-монолітні. Моноліт будують довше, ніж панель. Більш тривале будівництво монолітних будинків обумовлено високими якісними характеристиками. У таких будівель висока сейсмічна стійкість, конструкція тримає форму, стеля та підлога, відлиті з бетону, можуть бути не самими рівними, однак володіють хорошою шумоізоляцією. У монолітного будівництва є один великий недолік - «низька кваліфікація робітників і порушення технологій, які часто спостерігаються в нашій вітчизняній практиці».
Вибираючи квартиру в монолітному будинку, ви придбаєте хороше, комфортне житло. Проте коштує це дорожче, та й сам моноліт - «новачок» на будівельному ринку, тому його міцність покаже лише час.
З точки зору забудовника будувати панельні будинки вигідно лише при масовому будівництві, комплексної забудови мікрорайону. Моноліт - це в 90% випадків точкова забудова, індивідуальні проекти. Собівартість будівництва монолітного будинку без урахування зовнішніх мереж дорожча панельного до 30%, при цьому різниця у вартості метра набагато менша.
Покупка квартири - радісне і довгоочікувана подія, але підходити до нього треба обдумано, тому що «обережні рідко помиляються».
Похожие статьи:
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Як громадянину України перевести за кордон гроші на покупку нерухомості
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Як визначити, чи надійна будівельна компанія?
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Виселити з квартири за борги можна тільки за рішенням суду
Статьи о недвижимости → Дозвіл на продаж квартири, зразок
Новини ринку нерухомості (Новости рынка недвижимости) → Як формується ціна нерухомості
Просим не писать отзывов провокационного характера (т.е. таких, которые направлены против лиц, государств, организаций и т.д., с целью подтолкнуть их на неадекватные поступки).
Просим воздержаться от формулировок или выражений, унижающих достоинство человека, организации и государства. Здесь принято, что любую позицию можно аргументировать коротко и цивилизованно, не прибегая к грубым выражениям, или таких, которые перечислены выше.